Dobrodelna akcija za rejniške otroke celjske regije
Citycenter Celje in obiskovalci centra bodo decembra skupaj obdarovali rejniške otroke
December je čas, ko se bližajo praznovanja, ki se jih otroci najbolj veselijo, ker takrat prihajajo tudi darila. Za mnoge pravljično obdobje leta, za nekatere pa povezano s stisko, kako praznovati in kaj podariti. Zaradi slednjega pripravlja Citycenter Celje pobudo o obdarovanju 206. rejniških otrok iz vseh osmih centrov za socialno delo celjske regije.
"S pomočjo centrov za socialno delo celjske regije (Šmarje, Šentjur, Laško, Slovenske Konjice, Velenje, Mozirje, Žalec in Celje), smo navezali stik z rejniškimi otroci in jih prosili, da narišejo svojo novoletno željo in nam risbice posredujejo," je povedala Nena Horvat, vodja marketinga v Citycentru Celje.
Risbice otrok, starih med 5 in 12 let, bodo predstavljene obiskovalcem Citycentra v nakupovalnem središču. Obiskovalec bo lahko izbral risbico z narisano željo, za katero bo prinesel darilo od doma ali pa ga bo morda izdelal sam ali pa se bo morda odločil za nakup novega. "V kolikor katera izmed želja ne bo izpolnjena, bomo zanjo poskrbeli v Citycentru," je pojasnila Nena Horvat. Prav tako bodo v Citycentru priskrbeli darila za najmlajše in starejše otroke ter mladostnike, ki ne bodo narisali svojih risbic.
Dobrodelno akcijo obdarovanja rejniških otrok podpira tudi Darko Krajnc, predsednik Rejniškega društva Slovenije (RDS), ki pravi: "Kot bivši rejenec in predsednik RDS sem vesel vsake pobude ali akcije v smeri polepšanja življenja rejniškim otrokom, zato se vam iskreno zahvaljujem za odločitev, da izvedete humanitarno akcijo za rejniške otroke." Sam gleda na izkušnjo rejništva pozitivno, saj rejniška družina daje otroku, ki živi v neurejenih razmerah priložnost, da zaživi normalno življenje in razvije svoje potenciale.
Rejništvo je predvsem oblika srčne kulture, saj je za sprejetje otroka v družino potrebno veliko srce, ogromno volje, skrbi in tudi prilagajanja. Po besedah Darka Krajnca je položaj rejništva v Sloveniji na splošno gledano dober in po kakovosti primerljiv s sistemi rejništva v razvitih državah. Po finančni plati za rejništvo ni dovolj dobro poskrbljeno. Delo rejnikov je slabo plačano (plačilo za delo znaša nekaj čez 100 EUR), pa tudi na področju organiziranja strokovnega dela se čuti pomanjkanje (premalo kadrov ter drugih strokovnjakov).
Dobrodelna akcija Obdarujmo rejence bo potekala od 26. novembra do 20. decembra. Darila bodo konec decembra predana centrom za socialno delo v celjski regiji.
Dodatne informacije in pojasnila:
Nena Hrovat, vodja marketinga v Citycentru Celje, tel.: 03 425 12 52, e-pošta: nena.horvat@city-center.si Snežana Delakorda, odnosi z javnostmi Studio trg, GSM.: 041 661 178, e-pošta: snezana@studiotrg.si
|